مرکز نوآوری ویکست | VCast

استودیو ویکست آماده ارائه خدمات شتابدهی به استارت‌آپ ها و شرکت‌های نوپا

اطلاعات تماس
تهران‏، میدان آزادی، اتوبان لشگری، بعد از ایستگاه مترو بیمه
پلاک ۳۱، کارخانه نوآوری آزادی، سوله دوم، مجموعه VCAST
info@vcast.ir
02146116027

مراحل جذب شتابدهی

هر تیم متقاضی خدمات شتابدهندگی می‌تواند با ارسال فرم‌های اولیه وارد مراحل جذب شتابدهی شود. پس از ارسال فرم، جلسه‌ پذیرش اولیه برگزار خواهد شد. در این جلسه تیم به طرح جزئیاتی از ایده و یا کسب‌وکار خود می‌پردازد و طرح مورد ارزیابی اولیه قرار می‌گیرد. ممکن است که طرح در همین مرحله اول مورد قبول واقع نشود؛ اما در صورت گذراندن این مرحله، در جلسه‌ کمیته تیم‌های شتابدهی ارزیابی ثانویه شده و ممکن است که در این مرحله بر حسب نیاز چندین جلسه دیگر نیز با تیم استارتاپ گذاشته شود. در نهایت در صورت گذراندن این مرحله، نحوه همکاری و همچنین  امور قراردادی انجام شده و تیم وارد دوره شتابدهی VCAST می‌شود.

همچنین ممکن است که در حال حاضر ایده‌ای نداشته باشید که در این صورت پیشنهاد ما مراجعه به منوی بازار در سایت VCAST است. در این منو نیازمندی‌هایی برای بازارهای موجود لیست شده است که می‌تواند به عنوان ایده اولیه استارتاپ شما انتخاب شود.

ارسال فرم‌های ارائه

جلسه ارائه ایده

بررسی و ارزیابی تیم

اعلام رد شدن یا قبولی

در صورت قبولی

قدم اول

در مرحله اول لازم است تا فایل‌های ارائه خود را برای ما ارسال کنید. خود را محدود به قالبی خاص نکنید و بر حسب تشخیص خودتان برای نگاشتن طرح خود، عمل کنید. هر چند استفاده از قالب‌های خاص می‌تواند کار ما را برای سنجش شما راحت‌تر کند. برای اطلاع از این قالب‌ها به بخش سوالات متداول در انتهای همین صفحه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که دقت در نگارش و همچنین ارائه جزئیات بیشتر می‌تواند کمیته ارزیابی را در شناخت بهتر تیم شما یاری کند.

ارسال فرم های ارائه

جلسه ارائه ایده

قدم دوم

در این مرحله تیم و یا نماینده‌ای از آن، در جلسه‌ای حضوری به ارائه ایده و جزئیات دقیقی از کسب‌وکار خود می‌پردازند. هدف اصلی این جلسه پاسخ به این سوال است: «چرا باید این تیم را وارد چرخه شتابدهی VCASTکرد؟» و لذا مساله معتبر، راه‌حل هوشمندانه، پایداری کسب‌وکار و رشد آن از مهم‌ترین مولفه‌هایی است که در این جلسه ارزیابی می‌شود. علاوه بر آن نحوه ارائه و چگونگی روایت مساله و راه‌حل برای تیم ارزیابی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای اطلاع از نکات مهمی که رعایت آن‌ها در ارائه منجر به پذیرش احتمالی ایده شما خواهد شد، توصیه می‌کنیم تا به بخش سوالات متداول در انتهای همین صفحه مراجعه نمایید.

قدم سوم

پس از جلسه ارائه، در بازه‌ای نهایتا ۱۵ روزه، کمیته ارزیابی تیم‌های شتابدهی تشکیل شده و به بررسی طرح‌های مختلف می‌پردازند. در این مرحله طرح‌ها با استدلال‌هایی شفاف تایید و یا رد می‌شد. در صورت نیاز ممکن است که کمیته ارزیابی جلسات مشترک دیگری نیز با اعضای تیم‌ها داشته باشد تا بتواند تصمیم خود را در مورد همکاری و یا قطع آن اعلام کند.

بررسی و ارزیابی تیم

اعلام رد شدن یا قبولی

قدم چهارم

در این مرحله، دلایل پذیرش و یا عدم پذیرش طرح اعلام می‌شود. ضمنا در صورت عدم پذیرش طرح‌ها، VCAST خود را متعهد به راهنمایی بنیان‌گذاران تیم‌ها برای موفقیت در ارائه‌های آینده‌شان می‌داند.

پایان

طرح‌های پذیرفته شده در این مرحله ارزش‌گذاری اولیه شده و بر طبق آن سرمایه‌گذاری‌های مشخصی روی آنان صورت می‌گیرد. همچنین KPIهای مهم در این مرحله تعریف شده و سپس امور مرتبط با قرارداد و استقرار تیم‌ها انجام می‌شود.

در صورت قبولی