اجاره استودیو پخش زنده؛ تجربه اثربخش برگزاری رویداد آنلاین

از سال 2020 با همه‌گیری کرونا، برگزاری رویدادهای حضوری جای خود را به پخش زنده داد. پخش زنده در این سال‌ها نقش‌های کاربردی شامل وبینارها، نمایشگاه‌های تجاری، کلاس‌های آموزشی، تورگردی و رویدادهای شرکتی را پیدا کرد. بسیاری از برگزارکنندگان، همواره به دنبال اجاره استودیو پخش زنده برای رویدادهای خود بوده‌اند. باتوجه به اهمیت نکات مطرح شده، در این مقاله با استاندارها و امکانات اجاره استودیو پخش زنده آشنا خواهیم شد.

رویداد آنلاین چیست؟

پخش زنده رویداد که به عنوان رویداد آنلاین یا کنفرانس مجازی شناخته می‌شود، رویدادی است که شامل تعامل افراد در یک محیط آنلاین اینترنتی به جای ملاقات در یک مکان فیزیکی است. پخش زنده رویدادهای مجازی، در سال 2020 به عنوان یک ابزار مقرون به صرفه برای برگزاری رویدادها شناخته شده که کاهش 80 درصدی هزینه‌ها وسودآوری به همراه خواهد داشت.

مزایای اجاره استودیو پخش زنده

پس از اینکه پخش زنده رویدادها، به عنوان ابزاری محبوب بین مردم جا افتاد، برگزار کنندگان رویداد، استودیوهای پخش زنده را به رویدادهای حضوری ترجیح دادند. اکنون به بررسی مزایای اجاره استودیو برای پخش زنده رویداد، خواهیم پرداخت.

  • کاهش هزینهها

هزینه‌های تولید برای رویدادهای فیزیکی می‌تواند بسیار بالا باشد که هزینه‌هایی از جمله اجاره محل برگزاری، پذیرایی و تولید را شامل می‌شود. اجاره استودیو پخش زنده نه تنها امکان حضور در رویداد برای میلیون‌ها نفر، ضبط همزمان و آرشیو رویداد را فراهم کرده، بلکه می‌تواند باعث فروش رویداد و سودآوری شود.

  • صرفه‌جویی در زمان

برگزاری رویداد حضوری، اجاره سالن، چیدمان، پذیرایی، حضور افراد و… زمان زیادی را خواهد گرفت. با اجاره استودیو زمان کمتری از شما گرفته شده که همی امر سبب صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

  • افزایش کیفیت داده و اطلاعات

رویدادهای آنلاین فرصت‌های منحصر به فردی را برای تولید داده‌های مخاطب از طریق ثبت نام و مشارکت شرکت‌کنندگان در رویداد و از طریق رسانه‌های اجتماعی فراهم می‌کنند. از طرفی فرصت جمع آوری اطلاعات برای ارائه بیشتر و باعث افزایش کیفیت ارائه خواهد شد. مهم‌ترین نکته در اجاره استودیو، ضبط رویداد و استفاده از آن در طولانی مدت، فروش و آرشیو است.

  • دسترسی به امکانات

 با اجاره استودیو پخش زنده، امکانات به‌روز و مدرن برای پخش زنده یک برنامه استاندارد وجود دارد. تجهیزات صدا، نور، دوربین‌های با کیفیت، صفحه نمایش و… امکاناتی است که در کیفیت برگزاری رویداد آنلاین موثر عمل می‌کند. در پخش زنده رویداد، پلتفرم پخش یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها است که انتخاب آن می‌تواند بر عهده برگزارکننده باشد. برای اطلاع و اجاره استودیو تصویر ویکست، کلیک کنید.

  • پخش زنده

با اجاره استودیو پخش زنده و حضور متخصصان حرفه‌ای، شما می‌توانید در هر پلتفرمی از جمله اینستاگرام، آپارات، یوتیوب، اسکایپ و… رویداد خود را به صورت زنده پخش کنید. در برخی از موارد می‌توان رویداد را ضبط و در تاریخ مقرر، به صورت زنده‌نمایی پخش کرد.

پیش از اجاره استودیو، چه اقداماتی انجام دهیم؟

  • اقدام نخست: بازدید از استودیو

بهتر است پیش از اجاره استودیو برای بازدید از فضای استودیو در محل حاضر شوید. گاهی رویداد شما به دکورهای حجیم و فضای بزرگ نیاز ندارد، در این صورت با اجاره استودیوهای کوچکتر می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

  • اقدام دوم: دیدار با تیم طراحی دکور

اگر به دکورهای عظیم برای رویداد خود علاقه دارید، بهتر است ایده خود را به گروه‌ طراحی دکور ارائه دهید تا با همکاری کارگردان برنامه برای ایجاد نمایی بهتر، دکور مورد نظر را طراحی و مونتاژ کنند. برای اطلاع از خدمت دپارتمان دکورسازی ویکست، کلیک کنید.

  • اقدام سوم: دیدار با کارگردان

دیدار با کارگردان برنامه از مهم‌ترین نکاتی است که پیش از اجاره استودیو پخش زنده باید انجام دهید. کارگردان برنامه، کسی است که از قاب‌بندی دوربین‌ها، تصاویر ویدیووال‌ها، دکور، سخرانی مهمان‌های یک رویداد را هدایت می‌کند.

  • اقدام چهارم: چک لیست رژی

پیش از آنکه روز برگزاری رویداد برسد، ارائه‌ای که برای پخش در ویدیووال آماده‌ کرده‌اید را با مسئول فنی رژی، چک کنید. ابعاد ویدیووال‌ها با تصوری که شما دارید فرق می‌کند و بهتر است طراحی پوستر، موشن‌گرافیک، زیرنویس و هر آنچه که قرار است بر ویدیووال‌ها نمایش داده شود را به متخصصان بسپارید.

انواع کارکردهای اجاره استودیو پخش زنده

اجاره استودیو پخش زنده، در برگزاری کنفرانس‌های آموزشی، نشست خبری، دورهمی، رویدادهای فصلی، کنسرت، تئاتر آنلاین، رویداهای فرهنگی، سیاسی، هنری و سینمایی، مناظرات، جشنواره‌ها، رودادهای فروش و بازاریابی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی پیش می‌آید برای برگزاری رویداد خود به غیر از اجاره استودیو استاندارد به خدماتی از جمله استراتژی، تدوین برنامه و تبلیغات نیاز دارید. استودیوهای تولید محتوا این امکان را به شما می‌دهند تا در کنار استفاده از خدمات استودیویی از دیگر خدمات محتوایی استفاده کنید. جهت اطلاع از خدمات هاب محتوای ویکست، کلیک کنید.

نکته پایانی

اجاره استودیو پخش زنده، تسهیلگر رویداد شماست. برگزاری یک رویداد که به صورت زنده از پلتفرم‌های مختلف پخش شود، کار آسانی نیست و به امکانات و حضور افراد متخصص نیاز دارد. عوامل استودیو با فرایند برگزاری رویداد آنلاین آشنایی دارند و با در نظر گرفتن چالش‌های پیش رو، اطمینان برگزاری یک رویداد با کیفیت را برای شما ایجاد خواهند کرد.

جهت اطلاع از خدمت رویداد آنلاین ویکست، کلیک کنید.

فهرست