خدمات شتابدهی

فرآیند شتابدهنده مرکز نوآوری «ویکست»

مرکز نوآوری «ویکست» محل تولد‌ ایده و خلاقیت‌ها است. پس از گذشت دو دهه از تجربه تولید محتوای حرفه‌ای مؤسسین مرکز نوآوری «ویکست» برای مراکز مختلفی همچون صداوسیما، هولدینگ‌های بزرگ صنعتی، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی و دانش انباشته در کنار تجربه بیش از نیم‌دهه حضور در اکوسیستم استارتاپی در قالب سرمایه‌گذار، بنیان‌گذار کسب و کار و مشاور؛ جای خالی یک هاب تخصصی تولید محتوا احساس و سوله سوم کارخانه نوآوری آزادی به محلی برای خلق‌ ایده و محتوا تبدیل شد.

بر این اساس و در اولین گام، فرآیندی برای شتابدهی در صنعت محتوا تدوین شد. این فرآیند کمک می‌کند تا تیم‌های استارتاپی که زنجیره کاملی از استراتژی تا انتشار محتوا را شامل می‌شوند با مربی‌گری متخصصین صنعت محتوا، ‌ایده پردازی و تقویت مهارت‌های خود، کسب‌وکاری سودآور خلق کنند؛ کسب‌وکار‌هایی که خدمات و محصولات آن‌ها منجر به تولیدات محتوایی با کیفیت باشد.

مرکز نوآوری ویکست در فرآیند شتابدهی خود، خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

خدمات منتورشیب تخصصی

دو دهه سابقه تولید محتوا در سطوح مختلف تصویر، صدا، متن و عکس باعث شده است تا مرکز نوآوری «ویکست» به شبکه‌ای از خبرگان تراز اول صنعت محتوا دسترسی داشته باشد و بر حسب موضوع، تیم‌های مستقر را به این شبکه متصل کند.

خدمات فضای کاری

در صورت نیاز، تیم‌های پذیرش‌شده در مرکز نوآوری «ویکست»، می‌توانند در فضای کار اشتراکی مرکز نوآوری حضور داشته و از امکانات میز رایگان، اینترنت، آشپزخانه اشتراکی و تجهیزات تصویربرداری و استودیویی مرکز نوآوری «ویکست» استفاده کنند.

خدمات سرمایه‌گذاری خطرپذیر

به واسطه حضور یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر در مرکز نوآوری «ویکست» و همچنین دسترسی به صندوق‌ها و افراد مختلف، خدمات سرمایه‌گذاری اعمم از ارزش‌گذاری تخصصی، مشاوره در خصوص تدوین و سرمایه‌گذاری طرح‌ها فراهم شده است.

خدمات پلتفرم تولید محتوا

مرکز نوآوری «ویکست» یکی از بزرگترین پلتفرم‌های تولید محتوا در کشور است که به لحاظ امکانات سخت‌افزاری و استودیوهای صدا و تصویر در ایران کم‌نظیر بوده و تجهیزات آن با استانداردهای روز دنیا مطابقت دارد. علاوه بر استفاده از ظرفیت استودیوهای تصویر و صدا، تیم‌های استارتاپی می‌توانند از عوامل حرفه‌ای این استودیوها نیز بهره‌مند شوند.

خدمات ایجاد بازار

به دلیل سابقه طولانی موسسین مرکز نوآوری «ویکست» در صنعت محتوا، ارتباطات و مشتریان زیادی متقاضی خدمات «ویکست» هستند. می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین خدمات مرکز نوآوری «ویکست» به تیم‌های استارتاپی، دسترسی سریع به بازار محتوا است.

خدمات آموزشی و توانمندسازی

مرکز نوآوری «ویکست» با در نظر گرفتن رویکرد خود در تولید محتوای با کیفیت، سعی بر این دارد نیروهای تولید و تیم‌های استارتاپی همیشه به روز باشند به همین دلیل به طور مداوم آموزش‌های تخصصی حوزه محتوا اعم از آموزش‌های زیرساختی تولید محتوا همچون بازاریابی محتوایی، کمپین‌نویسی، برندینگ و…، به همراه آموز‌ش‌های تخصصی تولید محتوا همچون کپی‌رایتینگ، صدابرداری، تصویربرداری، نرم‌افزارهای تدوین و … در مرکز نوآوری «ویکست» برگزار می‌شود.

فهرست