خدمات صدا و موسیقی

پیامد هر حرکتی در جهان، چه آگاهانه و چه اتفاقی، ارتعاشی است که صدایی تولید می‌کند؛ صدایی که یکی از مهم‌ترین عناصر زندگانی در هستی است. صدایی که در کنار سکوت، پیوسته در حرکت است و در خاطره تاریخی بشر  جایگاه ویژه‌ای دارد. برای همین است که خلق آگاهانه صدا، طراحی و ریتم‌دار کردن آن در قالب موسیقی، همیشه در زندگانی بشری به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نمادهای هنری شناخته شده است. برای همین است که یکی از شاخه‌های اصلی صنعت محتوا، صنعت صدا و موسیقی است که علاوه بر تولید یک اثر مشخص موسیقایی از طریق آهنگسازی، ترانه‌سرایی، خوانندگی، میکس، مسترینگ و …، شامل تخصص‌های دیگری همچون صداگذاری، دوبله و یا آهنگسازی در صنایعی همچون صنعت سینما، صنعت انیمیشن و صنعت تبلیغات نیز می‌شود. برای مثال در جهان تبلیغات، هرگز نمی‌توان تاثیر موسیقی در موضوع مهمی چون برندینگ را نادیده گرفت. تبلیغات و برندینگ از مهم‌ترین اصول کسب‌وکار به شمار می‌رود. موسیقی به‌جز سرگرمی، لذت‌بخشی و‌ تفریحی، می‌تواند تا اندازه زیادی برای کسب‌و‌کارها، مهم و اساسی باشد.

به همین منظور، استودیوی صدای مجموعه ویکست با مساحت ۹۰ متر مربع و مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات صدا، تمام خدمات صدا و موسیقی شامل ضبط، آهنگسازی، دوبله، میکس، مسترینگ و … را ارائه می‌دهد. در ادامه این خدمات به تفکیک مخاطبان آورده شده است.

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

خدمات برای برندها و آژانس‌های تبلیغاتی:

ذهن آدمی احتمالا در به یادآوری و یا انتقال تصاویر یک آگهی تبلیغاتی باید فشار بیشتری را متحمل شود تا یادآوری ملودی یک موسیقی. علاوه بر این طراحی درست صدا و صداگذاری، دوبله و المان‌های دیگر کمک شایانی به ماندگاری بیشتر هر اثری در ذهن می‌کند. برای همین در صنعت تبلیغات، از موسیقی و صدا استفاده‌های فراوانی می‌شود. این امر در تبلیغات صدامحور همچون تبلیغات رادیویی پررنگ‌تر از قبل می‌شود. در استودیوی صدای مجموعه ویکست خدمات متنوعی برای برندها و آژانس‌های تبلیغاتی ارائه می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

۱. ساخت جینگل: بسیاری از برندها صدا و یا موسیقی کوتاهی را خلق می‌کنند که در اثر استفاده فراوان از آن صدا در تبلیغات مختلف، هر آدمی با شنیدن آن‌ها یاد آن برند می‌افتد. در ایران شرکت بوتان و یا ایران‌رادیاتور به خوبی از جینگل برای ماندگاری برند خود استفاده کرده‌اند. ساخت جینگل تبلیغاتی مرتبط با برندبوک هر برندی، یکی از تخصص‌های چند ساله استودیوی صدای مجموعه ویکست است.

۲.  ساخت موسیقی برای تبلیغات: یکی از المان‌های مهمی که باعث تمایز یک تبلیغ و ماندگاری آن می‌شود، موسیقی است. انتخاب مناسب سازها، طراحی ریتم درست و مطابق با برند و حتی ساخت یک تبلیغ ریتمیک و بر پایه موسیقی، یکی از راهکارهای اصلی برای ایجاد تمایز و ماندگاری تبلیغ یک برند است. استودیوی صدای ویکست، با بهره‌گیری از شبکه متخصصان برندنیگ، تبلیغات و همچنین آهنگسازان، نوازندگان و ترانه‌سرایان متخصص، علاوه بر ساخت موسیقی برای تبلیغات ویدیویی، اقدام به ساخت تبلیغات رادیویی نیز می‌کند.

۳. صداگذاری تبلیغاتی: صداگذاری یکی از تخصصی‌ترین مقوله‌های صنعت صداست ک هبا ناخودآگاه مخاطب در تماس بوده و در بسیاری از موارد، فرق اصلی بین بک تبلیغ خوب و یک تبلیغ عالی است. خدمات تخصصی صداگذاری تبلیغاتی اعم از صداگذاری تیزر، تبلیغ رادیویی، موشن‌گرافیک، استاپ‌موشن و به طور کلی هر تولید تبلیغاتی در استودیوی صدای مجموعه ویکست ارائه می‌شود.

۴. نریشن و دوبله تبلیغاتی:  در بسیاری از تبلیغات، شخصیتی در مقام راوی و یا شخص اول حضور دارد که در زمان تبلیغ گفتاری را بیان می‌کند. تن صدای وی تاثیر به سزایی در ماندگاری تبلیغ دارد. به همین منظور در استودیوی صدای مجموعه ویکست علاوه بر خدمات ضبط نریشن، درخواست پیشنهاد نریتور و همچنین دوبله در صورت نیاز انجام می‌پذیرد.

۵. ساخت پرامت و نریشن برای تلفن گویا: در بسیاری از سازمان‌هایی که مشتریان تلفنی دارند، تلفن گویا بسیار شنیده می‌شود و در زمان انتظار می‌تواند حس خوبی را به مخایط و یا مشتری انتقال دهد. ساخت آهنگ و یا تلفیق آن با متن برای راهنمایی و یا نگهذداشتن مخاطب در زمان انتظار در پشت خط، یکی از خدمات استودیوی صدای مجموعه ویکست است.

۶. ساخت پادکست سازمانی: بسیاری از برندها در تلاشند تا به جهت حفظ مشتری و یا حتی به جهت ارتقای برند کارفرمایی خود، از ظرفیت تولید پادکست متعلق به برند خود استفاده نمایند. تقاضای ساخت پادکست سازمانی، به دلیل محبوبیت بالای پادکست‌ها برای مخاطبان به ویژه در ایران، ما را بر آن داشت تا خدمات مرتبط، از طراحی موضوعات پادکست تا ضبط و اجرا و انتشار آن را در استودیوی صدای مجموعه ویکست ارائه دهیم.

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

خدمات برای پادکسترها و برنامه‌سازان رادیویی:

افزایش ضریب نفوذ اینترنت و به تبع آن افزایش ضریب نفوذ تلفن‌های هوشمند باعث شده است تا تحولی در صنعت رادیو پدید آید و حالا دیگر نیازی به تنظیم وقت برای شنیدن برنامهذهای محبوب نیست و به محض نیاز، هر کسی در هر حوزه‌ای که بخواهد می‌تواند به پادکست مورد علاقه خود گوش کند. به دلیل همین موضوع مهم است که در مقام تولیدکننده پادکست و برنامه رادیویی، به حرفه‌ای‌ترین وجه ممکن مراحل پیش تولید، تولید و پس‌تولید صورت گیرد تا مخاطب خود را جذب کند. به همین دلیل مجموعه خدمات استودیوی صدای ویکست برای تولیدکنندگان به شرح زیر است:

۱. خدمات ضبط استودیویی: استودیوی صدای ویکست به لحاظ امکانات و تجهیزات قابلیت ضبط پادکست تک‌نفره و حتی چندنفره را داراست. همچنین به دلیل بزرگ‌بودن اتاق ضبط، امکان ضبط ویدیویی همزمان پادکست نیز وجود دارد.

۲. خدمات تدوین و پس از تولید: یکی از مهم‌ترین بخش‌های تولید هر پادکستی در نحوه تدوین و صداگذاری آن است که کلیه این خدمات توسط استودیوی صدای مجموعه ویکست ارائه می‌شود.

۳. خدمات انتشار: پس از تولید هر پادکستی مهم است که آن را با توضیحات درستی در پلتفرم‌های پادکست‌گیر بارگذاری کرد تا مخاطبان آن را بشنوند. در صورت نیاز این خدمات نیز توسط استودیو ارائه می‌شود.

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

خدمات برای صنعت سینما و انیمیشن:

صدا و موسیقی عنصر جدایی‌ناپذیر صنعت سینما و انیمیشن است که خود به چند رسته شغلی تخصصی بدل می‌شود: آهنگساز، صداگذار، صدابردار، طراح صدا، تنظیم‌کننده و … که خود نشان از اهمیت صدا و موسیقی در سینما دارد. در همین راستا استودیوی صدای مجموعه ویکست خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

۱. صداگذاری تخصصی: یکی از تاثیرگذارترین اقدامات در فیلم‌های سینمایی و خاصه انیمیشن، گذاشتن صدا روی تصاویری است که به صورت خام وارد استودیوی صدا شده است؛ از صدای باز شدن در گرفته تا صدای نفس شخصیت فیلم در هنگام دویدن و حتی صداهای محیطی. بدون صداگذاری روح طبیعی یک فیلم از بین می‌رود. استودیوی صدای ویکست با در اختیار داشتن آرشیو کاملی از صداهای مختلف، تجربه صداگذاری برای سینما و انیمیشن را به وفور در کارنامه خود دارد.

۲. آهنگسازی: ساخت موسیقی برای فیلم یکی از مهم‌ترین مواردی است که در هر تولیدی باید دیده شود. موسیقی با نیمکره راست مغز سر و کار دارد و اغلب بخش مهمی از بار عاطفی یک اثر را به دوش می‌کشد. از همین رو در استودیوی صدای مجموعه ویکست، آهنگسازی فیلم برای فیلم‌های سینمایی، سریال‌ها و انیمیشن‌ها انجام می‌شود.

۳. دوبله: خاصه در انیمیشن‌ها، دوبله یکی از عناصر اصلی سازنده فیلم است و به همین منظور استودیوی صدای مجموعه ویکست با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن و حضور دوبلورهای سرشناس، دوبله فیلم‌های سینمایی و سریال را انجام می‌دهد.

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

خدمات در صنعت موسیقی:

چنانچه آمد، هر استودیوی صدایی بالذات در صنعت موسیقی به ارائه خدمت می‌پردازد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

۱. ترانه و ملودی: ترانه و ملودی بیشترین تاثیرگذاری خود را در انیمیشن دارد. نگارش یک ترانه و تنظیم ملودی آن، کمک بزرگی به محبوبت یک انیمیشن تبلیغاتی یا انیمیشن حوزه کودک و نوجوان خواهد گذاشت. علاوه بر آن ساخت یک اثر مجزا و یا ترانه و ملودی برای تبلیغات نیز از دیگر خدمات استودیوی صدای مجموعه ویکست است.

۲. آهنگسازی، میکس و مسترینگ: تمامی تیزرهای تبلیغاتی، رادیویی، فیلم‌های سینمایی و سریالی، جهت انتشار در خروجی نهایی به آهنگسازی، میکس و مسترینگ نیاز دارد. آهنگسازی متن در استودیو صدا ویکست به دو صورت دیجیتال و ساخت دستی انجام می‌شود.

۳. ضبط موسیقی: به دلیل در اختیار داشتن امکانات به‌روز، امکان ضبط موسیقی نیز وجود دارد.

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

سفارش و یا مشاوره درباره خدمات موسیقی

امکانات استودیو صدا:

در استودیوی صدای مجموعه  ویکست، امکانات سخت‌افزاری نظیر اسپیکر مانیتورینگ A77x، کارت صدای APOLLO، میکسر Euphonix Mc  و امکانات نرم‌افزاری شامل نرم‌افزار Cubas استفاده می‌شود.

همچنین صداگذاری در این استودیو به وسیله اسپیکر مانیتورینگ BM5، کنترلر  MCV2  و نرم‌افزار Nuendo برای انیمیشن و فیلم‌های کوتاه، نیمه‌بلند، بلند، سریال و تیزر تبلیغاتی قابل استفاده خواهد بود.

جهت ضبط صدا نیز از تجهیزاتی چون اسپیکر مانیتورینگ FOCAL، پری‌امپ AVALON، میکروفن SE، میکروفن NEUMANN، هدفون AUDIO TECNICA و هدفون BEYERDYNAMTC D770pro استفاده خواهد شد.

میکس و مسترینگ توسط میکسر صدا PRESONOS، هدفون SAMSON و هدفون BEYERDYNAMTC D990pro انجام شده و فضای آکوستیک، کیفیت میکس آهنگ شما را تضمین می‌کند.

ویکست با در اختیار داشتن تیم حرفه‌ای در عرصه موسیقی و دسترسی به فضایی آکوستیک و تجهیزات مدرن، ضبط صدا، صداگذاری، میکس و مسترینگ، جینگل و… را بر عهده خواهد گرفت.

تعرفه‌ها

آهنگسازی تیزر تبلیغاتی
شروع قیمت هر دقیقه از
۶ میلیون تومان
برای هر مدتی که می‌خواهید
تنظیم ترانه و ملودی
شروع قیمت هر ترک از
۴ میلیون تومان
برای هر ترک بین ۳ الی ۵ دقیقه
ترانه و ملودی
شروع قیمت هر ترک از
۲٫۵۰۰ میلیون تومان
برای هر مدتی که می‌خواهید
خدمات ضبط صدا
شروع قیمت هر ساعت از
۳۳۰ هزار تومان
برای هر مدتی که می‌خواهید

تعرفه‌ها

آهنگسازی تیزر تبلیغاتی
شروع قیمت هر دقیقه از
۶ میلیون تومان
برای هر مدتی که می‌خواهید
تنظیم ترانه و ملودی
شروع قیمت هر ترک از
۴ میلیون تومان
برای هر ترک بین ۳ الی ۵ دقیقه
ترانه و ملودی
شروع قیمت هر ترک از
۲٫۵۰۰ میلیون تومان
برای هر مدتی که می‌خواهید
خدمات ضبط صدا
شروع قیمت هر ساعت از
۳۳۰ هزار تومان
برای هر مدتی که می‌خواهید