خدمات استودیویی

اگر به دنبال تولید محتوای تصویری و یا صوتی با کیفیت و استاندارد Broadcast هستید، تمامی امکانات در استودیوهای ویکست برای شما فراهم است. «ویکست» دارای بزرگترین استودیوی حرفه‌ای تلویزیونی خصوصی کشور به مساحت ۵۰۰ متر مربع است که به لحاظ تجهیزات از به‌روزترین امکانات بهره می‌برد. این استودیوها برای انواع برنامه‌های مختلف تصویری همچون برنامه‌های زنده تلویزیونی، برنامه‌های اینترنتی، کروماکی، ضبط برنامه‌های آموزشی و… در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. همچنین بر حسب نیاز و به واسطه یک دیوایدر آکوستیک، این استودیو قابل تبدیل به دو استودیوی ۲۰۰ و ۳۰۰ متری خواهد بود. ارتفاع سقف مجموعه ۶ متر بوده و دیوارهای استودیو سیکلو مشکی و کاملا آکوستیک است.

«ویکست» دارای دو رژی مجزا و ست‌های دوربین مختلف است. رژی شماره ۱ ویکست دارای چهار دوربین Sony مدل FHD سری HXC FB 80 است که به میز سوئیچ Blackmagic  مدل Atem2 متصل است. همچنین میز صدای دیجیتال PreSonus  از دیگر امکانات رژی شماره ۱  به شمار می‌رود. رژی شماره ۲ ویکست دارای پنج دوربین Blackmagic مدل Studio camera 4K  با میز صدای آنالوگ Sony و میز سوئیچ Blackmagic مدلAtem1  است. هردو رژی‌ ویکست قابلیت برقراری ارتباط زنده تلفنی از طریق Hybrid و CG را داشته و  امکان پخش زنده تلویزیونی و اینترنتی در مجموعه فراهم است.

ویکست دارای یک ویدئووال ۳۰ متری ثابت (۳ در ۱۰ متر) و یک ویدئووال ۲۰ متری متحرک (۲ در ۱۰ متر) است که به صورت curve ساخته شده و در کنار آن یک ویدئووال ۴.۵ متری مسطح و متحرک (۱.۵ در ۳ متر) موجود است که برای برنامه‌های آموزشی کاربرد زیادی دارد. این ویدیووال‌ها گاهی به عنوان جایگزینی برای دکور و یا در خدمت دکور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نورهای Coollight با قابلیت تنظیم از ۳۰۰۰ کا تا ۸۰۰۰ کا است که پاسخگوی غالب نیازهای برنامه‌سازان است. ۴۰ نور سقفی به همراه ۱۲ نور سافت بخشی از امکانات نوری استودیو ویکست بوده که غالب نورها از طریق دیمرهای wifi قابل کنترل از راه دور است.

همچنین استودیوی صدای «ویکست» در مساحت ۹۰ متر برای بهره‌برداری گروه‌های موسیقی و ضبط آلبوم، دوبله تولیدات تصویری، ضبط نریشن، برنامه‌های رادیویی و ساخت پادکست در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.

فهرست