مرکز نوآوری ویکست | VCast

استودیو ویکست آماده ارائه خدمات شتابدهی به استارت‌آپ ها و شرکت‌های نوپا

اطلاعات تماس
تهران‏، میدان آزادی، اتوبان لشگری، بعد از ایستگاه مترو بیمه
پلاک ۳۱، کارخانه نوآوری آزادی، سوله دوم، مجموعه VCAST
info@vcast.ir
02146116027

درباره ویکست

و همه چیز درباره آن

VCAST از تلفیق دو واژه Video و Cast به‌وجود آمده است. «ویدیو» به عنوان نماد غنی‌ترین نوع محتواست که در آن تمامی عناصر نرم همچون پیام، احساس و رنگ با فیلم و صدا تلفیق می‌شود و «کست» به معنی عوامل تولید است که معمولا اشاره به اسامی تیتراژ پایانی یک فیلم دارد. از این رو VCAST بازنمایی تمام آن چیزی است که برای تولید یک محتوای غنی مورد نیاز است.

VCAST از کجا شکل گرفت؟

پس از ۲ دهه تجربه تولید محتوای حرفه‌ای چند زبانه برای مراکز مختلفی همچون صداوسیما، هولدینگ‌های بزرگ صنعتی، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، به مرور خلاء وجود یک پلتفرم تولید محتوا برای موسسین VCAST (موسسه فرهنگی و هنری رسانه سیمای ایرانیان) احساس شد. این دانش انباشته در کنار تجربه بیش از نیم‌دهه حضور در اکوسیستم استارتاپی در قالب سرمایه‌گذار، بنیان‌گذار کسب‌وکار ومشاور، این خلاء را پر رنگ‌تر کرد و در نهایت با ماموریت ایجاد یک هاب محتوایی، VCAST در سوله دوم کارخانه نوآوری آزادی مستقر شد. ارائه خدمات مشاوره‌ای، توانمندسازی کسب‌وکارها و استارتاپ‌های محتوایی و مهم‌تر از این دو، راه‌اندازی و حمایت از استارتاپ‌های محتوایی بر اساس نیاز موجود در بازار از اهداف اصلی VCAST است.

 

VCAST چیست؟

VCAST یک هاب محتوای فارسی است که در آن تمامی زنجیره تولید محتوا به منظور هم‌افزایی هر چه بیشتر گرد هم آمده‌اند. این مجموعه یکی از بزرگترین استودیوهای تولید محتوا در کشور است که بنیانگذاران آن قصد دارند تا سال‌ها تجربه تولید محتوای حرفه‌ای در رسانه‌های مختلف را در اختیار اکوسیستم استارتاپی کشور قرار دهند. VCAST به لحاظ امکانات سخت‌افزاری و استودیوهای صدا و تصویر در خاورمیانه کم نظیر بوده و تجهیزات آن با استانداردهای روز دنیا مطابقت دارد. در این مجموعه علاوه بر ایجاد یک پلتفرم پایدار برای تولید محتوا، خدمات شتابدهی تخصصی نیز برای فعالین اکوسیستم استارتاپی کشور فراهم شده است. در شتابدهنده VCAST تیم‌های استارتاپی با مربی‌گری متخصصین صنعت محتوا و همچنین حمایت مالی و زیرساختی از آن‌ها، بدل به کسب‌وکارهایی پایدار می‌شوند که چرخ اقتصاد محتوایی کشور را می‌چرخانند. این استارتاپ‌ها زنجیره‌ای کامل از استراتژی تا انتشار محتوا را شامل می‌شود. VCAST هم‌اکنون در سوله شماره ۲ کارخانه نوآوری آزادی مستقر شده است.