درباره ما

پس از ۲ دهه تجربه تولید محتوای حرفه‌ای چند زبانه برای مراکز مختلفی همچون صداوسیما، هولدینگ‌های بزرگ صنعتی، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، به مرور خلاء وجود یک پلتفرم تولید محتوا برای موسسین «ویکست VCAST » احساس شد. این دانش انباشته در کنار تجربه بیش از نیم‌دهه حضور در اکوسیستم استارتاپی در قالب سرمایه‌گذار، بنیان‌گذار کسب‌وکار ومشاور، این خلاء را پر رنگ‌تر کرد و در نهایت با ماموریت ایجاد یک هاب محتوایی، «ویکست» در سوله دوم کارخانه نوآوری آزادی مستقر شد. ارائه خدمات صفر تا صد محتوایی در حوزه‌های زیرساختی محتوا، زنجیره صنعت تبلیغات و همچنین زنجیره ارزش صنعت انیمیشن به همراه مشاوره‌ای، توانمندسازی کسب‌وکارها و استارتاپ‌های محتوایی و مهم‌تر از این دو، راه‌اندازی و حمایت از استارتاپ‌های محتوایی بر اساس نیاز موجود در بازار از اهداف اصلی« مجموعه ویکست» است.

به بیان دیگر، «ویکست» یک هاب محتوای فارسی است که در آن تمامی زنجیره پیش تولید، تولید و پس از تولید صنعت محتوا به منظور هم‌افزایی هر چه بیشتر گرد هم آمده‌اند. «ویکست» به لحاظ امکانات سخت‌افزاری و استودیوهای صدا و تصویر در ایران کم نظیر بوده و تجهیزات آن با استانداردهای روز دنیا مطابقت دارد. در این مجموعه علاوه بر ایجاد یک پلتفرم پایدار برای خدمات محتوایی، خدمات شتابدهی تخصصی نیز برای فعالین اکوسیستم استارتاپی کشور فراهم شده است. در شتابدهنده «ویکست» تیم‌های استارتاپی با مربی‌گری متخصصین صنعت محتوا و همچنین حمایت مالی و زیرساختی از آن‌ها، بدل به کسب‌وکارهایی پایدار می‌شوند که چرخ اقتصاد محتوایی کشور را می‌چرخانند. این استارتاپ‌ها زنجیره‌ای کامل از استراتژی تا انتشار محتوا را شامل می‌شود.

VCAST از تلفیق دو واژه Video و Cast به‌وجود آمده است. «ویدیو» به عنوان نماد غنی‌ترین نوع محتواست که در آن تمامی عناصر نرم همچون پیام، احساس و رنگ با فیلم و صدا تلفیق می‌شود و «کست» به معنی عوامل تولید است که معمولا اشاره به اسامی تیتراژ پایانی یک فیلم دارد. از این رو «ویکست» بازنمایی تمام آن چیزی است که برای تولید یک محتوای غنی مورد نیاز است.

فهرست