‌در بازدید معاون سیمای سازمان صدا و سیما مطرح شد: ویکست نمونه موفق بخش خصوصی در تولید رسانه‌ای است

معاون سیمای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به همراه جمعی از مدیران این معاونت از مرکز نوآوری و شتابدهی محتوای ویکست در کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی ویکست، در این بازدید که رحیم لیوانی مدیر موسسه صبا، سیدرضی مدیر مرکز تولید و فنی سیما، مفاخری مدیر مرکز طرح و برنامه صدا و سیما، سلطانی مشاور معاون سیما و جمعی از مدیران این معاونت حضور داشتند، محسن برمهانی معاون سیما از بخش های مختلف مجموعه ویکست از جمله، استودیوهای تصویر، صدا و مرکز نوآوری و تولید انیمیشن ویکست بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند تولید انیمیشن‌های چیا، زنبورک، سیگنال آبی، مانو و دشت پرماجرا قرار گرفت.

برمهانی در این بازدید ضمن تشکر از فعالیت‌های فرهنگی و هنری ویکست به ویژه در تولید سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی انیمیشن و ارائه زیر ساخت حرفه‌ای فنی و تولید برنامه‌های تلویزیونی، مجموعه ویکست را نمونه موفق بخش خصوصی در حوزه تولید رسانه و محتوای ویدئو و انیمیشن معرفی کرد که امروز نام آشنایی برای همه تولید کنندگان آثار تلویزیونی و برنامه ساز است.

وی با اشاره به تولید پروژه های متعدد در صدا و سیما و محدودیت‌های موجود در ارائه خدمات تولید و برنامه‌سازی، ظرفیت بخش خصوصی مانند مجموعه ویکست را مهم و بعنوان یک فرصت ارزیابی و بر استفاده مرکز تولید و فنی سیما از این توان و برون‌سپاری تولید بسیاری از آثار تلویزیونی تاکید کرد.

در این بازدید، حسین خسروی عضو هیات مدیره ویکست، امیر سحرخیز تهیه‌کننده و کارگردان پروژه‌های چیا، زنبورک و سیگنال آبی و امیرحسین صالحی تهیه‌کننده و کارگردان پروژه‌های دشت پرماجرا و مانو که به سفارش ترکیه تولید و اکران شده است گزارشی از روند فعالیت‌ها و تولید آثار انیمیشن ارائه کردند.

ویکست مجموعه نوآور دانش بنیان در حوزه شتابدهی و تولید محتوا است که از سال 97 در کارخانه نوآوری آزادی مستقر شده و با تجهیز استودیوهای تلویزیونی و صدا و راه اندازی مرکز نوآوری، خدمات تولید محتوا ارائه می کند.

فهرست