معرفی بهترین نرم‌افزارهای کروماکی

نرم‌افزار کروماکی

امروزه نرم‌افزارهای ویرایش فیلم و ویدئوی زیادی در اختیار ما قرار دارد که هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های حیرت‌انگیزی دارند؛ از جمله قابلیت ادیت صحنه‌های کروماکی یا پرده سبز. اما هر کدام از این نرم‌افزارها ممکن است هزینه‌ی زیادی را برای ما در بر داشته باشند یا کار کردن با آن‌ها راحت نباشد. برای همین تصمیم گرفتیم تا ۵ نرم‌افزار ساده و رایگان را برایتان معرفی کنیم که ویژگی‌های پیشرفته‌ی بسیاری دارند که شامل کروماکی نیز می‌شود.

اگر به دنبال یک نرم‌افزار ویرایش پرده سبز قدرتمند و حرفه‌ای هستید، پیشنهاد اول ما Wondershare Filmora9 است. این نرم‌افزار خصوصاً برای افرادی که به تازگی ساخت ویدئوهای کروماکی را شروع کرده‌اند، بهترین است. در این برنامه به راحتی می‌توانید صحنه‌های دارای پرده سبز را با افکت‌های رایگان ترکیب کنید. این نرم‌افزار هم برای ویندوز و هم برای مک موجود است، اما رایگان نیست. پیشنهادهای رایگان را در ادامه مطرح خواهیم کرد.

۱. VSDC Free Video Editor

این نرم‌افزار رایگان دارای قابلیت‌های بسیاری از جمله ابزارهای طراحی و انتخاب، تصحیح رنگ‌پردازی و نورپردازی، فیلترهای کارآمد و افکت‌های مختلف است. از معدود نرم‌افزارهای رایگان ادیت ویدئو است که قابلیت پردازش صحنه‌های گرین اسکرین یا پرده سبز را نیز داراست. این نرم‌افزار فقط برای ویندوز موجود است.

۲. iMovie

iMovie نرم‌افزاری است که به صورت پیش‌فرض بر روی همه دستگاه‌های مک نصب شده است. در یک محیط کاملاً ساده، قابلیت‌های مهمی را در اختیار شما قرار می‌دهد که مهم‌ترین آن افکت‌های مربوط به پرده سبز است. علاوه بر مک، اپ iMovie بر روی موبایل‌های آیفون نیز موجود است. بنابراین تنها بر روی سیستم عامل‌های مک یا آی‌اوس می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

۳. VirtualDub

این نرم‌افزار رایگان و متن‌باز (اپن سورس)، برای ادیت تصاویر کروماکی با بالاترین سرعت و بیشترین تطبیق‌پذیری طراحی شده است. شاید به قدرتمندی نرم‌افزارهای حرفه‌ای ویرایش ویدئو نباشد، اما ویژگی‌های ابتدایی و خوبی در اختیارتان قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار فقط برای ویندوز موجود است.

۴. Wax

Wax نرم‌افزار ساده‌ای است که می‌توان از آن به منظور مصارف شخصی و تبلیغاتی استفاده کرد. جلوه‌های ویژه‌ی متنوعی در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها بر روی ویدئوهای خود استفاده کنید؛ از جمله افکت‌های سه‌بعدی و کروماکی. ویژگی مهم Wax این است که هم از خودش می‌توانید به عنوان یک نرم‌افزار مخصوص کروماکی استفاده کنید و هم می‌توان آن را به صورت پلاگین به نرم‌افزارهای دیگر اضافه کرد. این نرم‌افزار نیز فقط بر روی ویندوز موجود است.

۵. ZS4 Video Editor

ZS4 در واقع نسخه‌ی جدیدی از نرم‌افزار Zwei-Stein است که هر دو در حیطه‌ی گرین اسکرین یا پرده سبز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیش از ۱۵۰ افکت مختلف درون نرم‌افزار وجود دارد که شامل رنگ‌پردازی و کروماکی نیز می‌شود. همچنین می‌توانید عرض و طول تصویر را ویرایش کنید و به تعداد نامحدودی افکت و فایل‌های صوتی به آن اضافه نمایید. این نرم افزار بر روی سیستم‌عامل‌های مک و ویندوز موجود است.

نرم‌افزارهایی که در بالا معرفی شدند، همگی رایگان هستند و برای ساخت ویدئوهای ابتدایی و ساده به صورت کروماکی، بسیار مناسب هستند. اما اگر اگر بخواهید به صورت حرفه‌ای ویدئوهایتان را ادیت کنید، طبعاً به نرم‌افزارهای حرفه‌ای و پیچیده‌تری نیاز دارید که رایگان هم نیستند. ادوبی پریمیر و Filmora9 نرم‌افزارهای حرفه‌ای مناسبی هستند که برای کار حرفه‌ای می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. اما اگر در شروع کار هستید، نرم‌افزارهای رایگانی که معرفی شد، برایتان مناسب‌تر خواهد بود.

فهرست