معرفی نرم‌افزار جلوه‌های بصری برای موبایل

جلوه‌های بصری موبایل

استفاده از جلوه‌های بصری در فیلم‌ها و سریال‌ها باعث ارتقای تجربه‌ی بصری مخاطبان می‌گردد. جلوه‌های بصری به نوعی شعبده را به واقعیت تبدیل می‌کنند و یا سعی می‌کنند آن را به واقعیت تبدیل کنند. اما استفاده از جلوه‌های بصری برای کسانی که پروژه‌های فیلم‌سازی کوچکی داشتنه‌اند به خاطر کمبود بودجه و تجهیزات همیشه مشکل بوده است. اما این به آن معنا نیست که شما نمی‌توانید از جلوه‌های بصری بهره ببرید. شما حتی بر روی فیلم‌هایی که با موبایل ساخته‌اید نیز می‌توانید جلوه‌های بصری اجرا کنید. در این نوشتار به بررسی پنج اپلیکیشن برتر می‌پردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید فیلم‌هایی با جلوه‌های بصری حیرت‌انگیز بر روی گوشی موبایل خود بسازید.

۱. FxGuru

بدون شک FxGuru بهترین اپلیکیشن جلوه‌های بصری بر روی گوشی‌های موبایل است. از حمله آدم فضایی‌ها گرفته تا انفجار بشکه‌های نفت، هر چه که بخواهید می‌توانید با این اپ به فیلمتان اضافه کنید. رابط کاربری آن بسیار ساده است و می‌توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه جلوه‌های مورد نظرتان را به فیلم اضافه کنید. البته همه‌ی افکت‌های این اپ رایگان نیستند و برای استفاده از برخی از آن‌ها باید پول پرداخت کنید.

۲. Movie Booth FX Free

افکت‌های این اپ به سه دسته‌ی اکشن، علمی‌تخیلی و ترسناک تقسیم می‌شوند. حدود ۲۰ افکت مختلف به صورت رایگان در این سه دسته جای دارند. با استفاده از این اپ می‌توانید بر روی گوشی اندرویدی خود به یک کارگردان فیلم‌های اکشن تبدیل شوید. پروسه‌ی استفاده از آن هم بسیار آسان است و کافی است که فیلم خود را ضبط کنید و سپس جلوه‌های مورد نظرتان را به آن اضافه کنید.

۳. Video FX Music Video Maker

اگر می‌خواهید ویدئوهای خود را به صورت کارتونی یا انیمیشن دربیاورید یا می‌خواهید ویدئوهایی با سبک رترو (retro) بسازید، این اپ بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در این اپ قالب‌های تصویری متفاوتی ارائه شده که با استفاده از آن‌ها می‌توانید فضای فیلم خود را عوض کنید. نکته‌ی مثبت این اپ این است که برای استفاده از آن لازم نیست که یک فیلم‌ساز حرفه‌ای باشید، محیط آن بسیار ساده است و حتی آماتورها نیز می‌توانند از ویژگی‌های مختلف آن بهره‌مند شوند.

۴. Extreme VFX

با استفاده از اپلیکیشن Extreme VFX شما می‌توانید جلوه‌های بصری مورد نظر را به ویدئوهای تازه یا از پیش ضبط شده اضافه نمایید. تعدادی از افکت‌های آن رایگان هستند و برای استفاده از بقیه باید پول پرداخت کنید. پروسه و رابط کاربری آن برای ادیت ویدئو بسیار ساده است و همچنین خروجی رندر آن دارای بالاترین کیفیت ممکن است.

۵. Guns Movie FX

اگر در فیلم‌تان احتیاج به استفاده از اسلحه یا صداهای انفجاری دارید، این اپلیکشن بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. به وسیله‌ی آن می‌توانید صداهای کاملاً واقعی با اسلحه‌های مورد نظرتان تولید کنید. افکت‌های مربوط به مواد دودزا نیز بر روی آن موجود است. تنها کافی است تا اسلحه مورد نظر خود را انتخاب کنید، ویدئو را ضبط کنید و سپس افکت را به آن اضافه نمایید.

فهرست