اجاره استودیو کروماکی ویکست، استودیو حرفه‌ای با تجهیزات پیشرفته

تصور کنید که برای ساخت تیزر تبلیغاتی نیاز دارید که نشان دهید محصول شما به سراسر کشور ارسال خواهد شد. برای این کار نیاز است که یک بازیگر به عنوان پیک موتوری در تمامی شهرها براند و از او تصویربرداری کنید. کار زمان‌بر خواهد شد به علاوه اینکه باید به تمامی شهرها سفر کنید، مگر چقدر بودجه دارید؟ یا فرض کنید برای سکانسی از یک فیلم نیاز است که برج‌های بلند بالای یک خیابان تخریب شوند. ساخت دکور به نظر منطقی است اما پر هزینه، زمان‌بر و در نهایت غیرقابل باور خواهد بود. در چنین شرایطی، تکنولوژی یک حقه یا کلک هنری جلوی پای شما قرار می‌دهد، به نام « استودیو کروماکی».در ادامه این مقاله شما را با پرده کروماکی، اهمیت اجاره استودیو کروماکی و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد، آشنا خواهیم کرد.

پیش از اجاره استودیو کروماکی با تکنیک کروماکی آشنا شوید

حذف کردن رنگی مشخص که قالبا آن را با رنگ سبز یا آبی نشان می‌دهند، تکنیک کروماکی می‌گوییم. اگر استودیو کروماکی را یک حقه سینمایی و کاربردی بدانیم اغراق نکرده‌ایم. تصویربرداری کروماکی، تکنیک واقعی لایه‌بندی است که می‌توانید سوژه اصلی را از بک گراند جدا کرده و با موقعیت‌های مختلف، ترکیب و تصویری واقع‌گرایانه برای مخاطب بسازید.

اجاره استودیو کروماکی در زمینه‌های بسیار زیادی قابل استفاده است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • فیلم‌های سینمایی
 • رسانه‌‌های خبری
 • بازی‌های ویدیویی
 • تیزرهای تبلیغاتی
 • موزیک ویدیو
 • عکاسی تبلیغاتی

اجاره استودیو کروماکی

آشنایی با چند اصطلاح برای اجاره استودیو کروماکی

 • Chroma key: این اصطلاح که با پرده سبز همراه می‌شود، در واقع به معنای لایه‌بندی تصویر و ترکیب تصویر با یکدیگر است.
 • Keying: این اصطلاح حذف پس‌زمینه صفحه سبز در پس‌تولید با استفاده از نرم‌افزار ویرایش ویدیو را توصیف می‌کند. وقتی پس‌زمینه سبز صفحه کلید زده شد، کاملاً شفاف خواهد بود. سپس می‌توانید آن ناحیه شفاف را با یک تصویر یا ویدیوی متفاوت پر کنید. هدف این است که تمیزترین کلید ممکن را دریافت کنید، به این معنی که هیچ اثر دیجیتالی روی تصویر شما در جایی که صفحه سبز در ابتدا ظاهر می شود، باقی نخواهد ماند.
 • Spill: این اصطلاح به نور رنگی اشاره دارد که از صفحه سبز به سوژه شما منعکس می‌شود. هنگامی که یک صفحه سبز روشن است، نور می‌تواند آن رنگ را به سوژه شما منعکس کند و نور سبز ناخواسته ایجاد کند. این می تواند در مرحله کلید زدن مشکل ایجاد کند.

ساخت استودیو کروماکی چگونه است؟

استودیو کروماکی یک اتاق آکوستیک است که با پرده سبز (یا آبی) پوشیده شده است. علت انتخاب رنگ سبز و آبی این است که این دور رنگ، دورترین رنگ به بدن انسان هستند. دوربین‌ها و تجهیزات نور و صدا، مانند دیگر استودیوهای تصویربرداری در این استودیو نیز وجود دارد. در استودیو کروماکی بسته به نیاز صحنه امکان دارد که هرچه در صحنه وجود دارد سبز رنگ شود. گاهی چهره بازیگر و یا لباس او نیز سبز رنگ می‌شود.

جهت اطلاع و اجاره استودیو کروماکی ویکست، کلیک کنید.

پنج نکته مهم که باید پیش از اجاره استودیو کروماکی بدانیم

می‌توان گفت فیلم‌های بزرگ و جذاب از سال 2019 حداقل برای یک سکانس از فیلم خود به استودیو کروماکی رفته‌اند و این تکنیک از فیلم‌های جهان سینمای مارول تا تیزرهای تبلیغاتی کوکاکولا و بخش اخبار شبانگاهی را در بر گرفته است. استفاده از استودیو کروماکی نکات مهی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • نورپردازی: نورپردازی در استودیو کروماکی به دلیل ایجاد فاصله بین سوژه و بک‌گراند، اهمیت زیادی دارد. از طرفی برای ایجاد این حس به مخاطب، که سوژه اصلی با بک‌گراندی که بعد اضافه کرده‌ایم در یک مکان وجود دارند بهتر است پیش از اجاره استودیو کروماکی از تجهیزات نورپردازی استودیو مطمئن شوید.
 • تصویربرداری: در تصویربرداری کروماکی پرسپکتیو و عمق میدان اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل لنز دوربین و فاصله کانونی حائز اهمیت است. در تصویربرداری کروماکی ایجاد توهم انسجام تصویری دارای اهمیت زیادی است. اجاره استودیو کروماکی به دلیل داشتن انواع دوربین و لنز، امکان تصویربرداری استانداردی را ایجاد می‌کند.
 • دکور و طراحی صحنه: در تصویربرداری کروماکی گاهی نیاز است که اجسامی که در صحنه به عنوان جزئی از صحنه وجود دارند، به رنگ سبز درآمده تا در تدوین قابلیت تغییر را داشته باشند. به همین دلیل در طراحی صحنه و دکور تصویربرداری کروماکی، نکات زیادی باید رعایت شود.
 • طراحی لباس: هنگام ضبط برنامه در استودیو کروماکی از پوشیدن لباس، در طیف‌های رنگ سبز خودداری کنید.
 • شبیه‌سازی صحنه: در ساخت تیزرهای کروماکی به دلیل خیالی بودن بسیاری از صحنه‌ها بهتر است پیش از اجاره استودیو کروماکی، شبیه‌سازی صحنه را برای بازیگران ایجاد کنید. اگر بازیگر به نحوه فیلم‌برداری و بازی تکنیک کروماکی مسلط نباشد، هنگام تدوین دچار مشکل خواهید شد.

اجاره استودیو کروماکی

بسیاری از کسب‌وکارها و مراکز آموزشی برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی و آموزشی خود به دنبال ایده‌های خلاقانه و در عین حال کم دردسر هستند، اجاره استودیو کروماکی در چنین مواقعی می‌تواند دست کارگردان و ایده‌پرداز را باز نگه دارد. با تکنیک کروماکی و خلاقیتی که بعدها در تدوین و موشن‌گرافیک ایجاد می‌شود، می‌توان فیلم‌هایی با کیفیت، خلاقانه و متناسب با سلیقه مخاطب تولید کرد. برای اطلاع و اجاره استودیو کروماکی ویکست کلیک کنید.

کاهش هزینه‌‌ها با اجاره استودیو کروماکی

استودیو کروماکی اگرچه سختی‌های خود را دارد اما می‌تواند بسیار کم هزینه‌تر از ساخت تیزرهای رئال باشد. در استودیو کروماکی نیازی به ساخت دکور نیست و طراحی لباس و چهره‌پردازی می‌تواند از طریق کروماکی انجام شود. به همین دلیل عوامل تولید و دستمزدها کاهش خواهد یافت. از طرفی هزینه ساخت دکور که قالبا هزینه نیازی دارد، حذف خواهد شد.

اجاره استودیو کروماکی هزینه کمتری نسبت به اجاره استودیو تصویربرداری و فیلمبرداری دارد. همین موضوع باعث می‌شود که با اجاره استودیو کروماکی، هزینه کمتری پرداخت کرده اما خلاقانه کار کنید.

اجاره استودیو کروماکی

اجاره استودیو کروماکی حرفه‌ای یا ساخت استودیو کروماکی خانگی؟

اینکه ساخت استودیو کروماکی خانگی کار سختی نیست، حقیقت دارد اما باید بدانید که استودیو کروماکی فقط پرده سبز نیست. بعضی از افراد فکر می‌کنند که با تهیه یک پرده سبز می‌توانند استودیو کروماکی خانگی داشته باشند و هزینه‌های اجاره استودیو کروماکی را حذف کنند. پرده سبز کروماکی انواع مختلفی دارد و هر پارچه‌ای را نمی‌توان به عنوان پرده سبز کروماکی استفاده کرد. از طرفی تجهیزات صدا، نور و فیلمبرداری در استودیو کروماکی اهمیت زیادی دارد.

اجاره استودیو کروماکی، این امکان را فراهم می‌کند که دیگر دغدغه تجهیز استودیو خانگی کروماکی را نداشته باشید. از طرفی با اجاره استودیو کروماکی می‌توانید به انواع لنز دوربین‌ها دسترسی داشته باشید تا محتوایی با کیفیت تولید کنید. تجهیزات پیشرفته‌ای که در استودیو کروماکی ویکست وجود دارد کار شما را راحت خواهد کرد. جهت اطلاع و اجاره استودیو کروماکی ویکست، کلیک کنید.

فهرست