اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی ویکست، کیفیت در کنار به‌صرفه بودن

گاهی برای شما هم پیش آمده است که از تدریس تکراری برای دانشجویان و دانش‌آموزان خسته شده‌اید. کلاس‌های حضوری مخاطبان خود را ازدست داده و به فکر برگزاری کلاس‌های مجازی هستید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید. فضایی مناسب برای ضبط فیلم‌های آموزشی یا امکان پخش آنلاین ندارید؟ در چنین شرایطی، اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، می‌تواند راهکاری مناسب برای تولیدات آموزشی شما باشد. در ادامه این مقاله در ارتباط با اهمیت اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی و ویژگی‌های یک استودیو خوب آشنا خواهیم شد.

چرا به اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی نیاز داریم؟

تصور کنید برای تدریس در یک کلاس آموزشی دو ساعته که بیشتر شرکت‌کنندگان با برگزاری آن به صورت مجازی موافقت کرده‌اند، باید آمده شوید. در ابتدا نیاز به فضایی آرام با نور مناسب دارید. بعد از آن تخته یا مانیتوری برای نمایش فایل ارائه نیاز می‌شود. اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، به چند دلیل می‌تواند گزینه مناسبی برای تولیدات آموزشی شما باشد که در ادامه آن‌ها را می‌خوانیم.

 •  فضایی آکوستیک با تجهیزات برادکست:

اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد، تا با دسترسی به فضایی آکوستیک شده در فضایی آرام و نوری مناسب تدریس کنید. همچنین امکانات به‌روزی که در استودیو ضبط فیلم از جمله (دوربین‌، تجهیزات نور و صدا) وجود دارد، محتوای شما را باکیفیت می‌کند. اگر هنگام تدریس به صفحه نمایشگر نیاز داشته باشید در استودیو ضبط فیلم آموزشی، ویدئووال‌ها با ابعاد مختلف وجود خواهد داشت. جهت مشاهده تجهزات استودیو تصویربرداری و فیلمبرداری ویکست، کلیک کنید.

 • یک بار ضبط فیلم و پخش آن برای چند جلسه:

با اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، می‌توانید محتوای خود را با بهترین کیفیت ضبط کرده و برای کلاس‌های مختلف منتشر کنید.

 • برگزاری آنلاین و آفلاین:

اگر برای برگزاری کلاس‌های آموزشی خود به فکر اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی باشید، می‌توانید از امکان برگزاری کلاس به صورت آنلاین نیز استفاده کنید. استودیو ضبط فیلم آموزشی ویکست، امکان پخش زنده در تمامی پلتفرم‌ها را برای شما ایجاد می‌کند.

 • تفاوت با دیگر رقبا:

با اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، بین رقبای خود برترین باشید. آموزش یکی از حوزه‌هایی است که افراد زیادی را درگیر کرده است. امروزه به واسطه فضای مجازی، خیلی افراد برای کسب درآمد به سمت ضبط فیلم آموزشی، روی آورده‌اند. به همین دلیل بازار رقابت بسیار داغ است. اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی می‌تواند کیفیت تولیدات آموزشی شما را نسبت به دیگر رقبا افزایش دهد.

انواع تصویربرداری با اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی

هنگام اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، به دلیل امکاناتی که در این استودیوها وجود دارد، انواع مختلف تصویربرداری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. وجود امکانات و فضای مناسب فیلمبرداری، خلاقیت را در تهیه فیلم ‌آموزشی بیشتر از قبل می‌کند. در ادامه با انواع ضبط فیلم آموزشی آشنا خواهیم شد.

 • ضبط ویدیوهای آموزشی در استودیو حقیقی:

اگر به دنبال ضبط فیلم‌های آموزشی با چند دوربین به صورت سوییچ شده هستید، ضبط فیلم در استودیو حقیقی انتخاب خوبی است. در این استودیوها ویدئووال‌ها، بهترین ابزار برای نمایش فایل ارائه شما خواهند بود. اگر به ایجاد فضایی متفاوت علاقه‌مند هستید، می‌توانید پیش از اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، درخواست ساخت دکور دهید. طراحی و ساخت دکور، می‌تواند تجربه‌ای جدید در حوزه آموزش را برای شما رقم بزند.

 • ضبط ویدیو آموزشی در استودیو مجازی:

استودیو مجازی سرشار از خلاقیت است. در این استودیو که با پرده سبز کروماکی پوشیده شده، می‌توانید با حذف بک‌گراند از فضایی مجازی برای آموزش خود استفاده کنید. این نوع ضبط فیلم، باعث ایجاد خلاقیت بیشتر در نحوه آموزش شما شده و جذابیت تدریس رابیشتر می‌کند.

 • ضبط ویدیو آموزشی و وبینار:

وبینارها اغلب به صورت آنلاین پخش شده و به بستری برای پخش نیاز دارد. اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی می‌تواند وبینار شما را به صورت تدوین شده و با فیلمبرداری همزمان با چند دوربین در پلتفرم‌های مختلف پخش کند. وبینارها می‌تواند در ابعاد بزرگ برگزار شده و دکورهای عظیم داشته باشد.

پیش از اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، با ویژگی‌های استودیو خوب آشنا شویم

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک استودیو باید داشته باشد، آکوستیک بودن است. استودیو آکوستیک، عایق صدا بوده و از ورود و خروج هر نوع صدایی به استودیو جلوگیری می‌کند. نمایشگرهای استودیویی از دیگر تجهیزات مهم یک استودیو ضبط فیلم آموزشی است.

کیفیت محتوایی که برای ارائه آماده کرده‌اید، بسیار اهمیت دارد. اما نمایشگری که محتوای شما را نمایش می‌دهد، مهم‌تر است. ویکست دارای یک ویدئووال ۳۰ متری ثابت (۳ در ۱۰ متر) و یک ویدئووال ۲۰ متری متحرک (۲ در ۱۰ متر) است که به صورت curve ساخته شده و در کنار آن یک ویدئووال ۴.۵ متری مسطح و متحرک (۱.۵ در ۳ متر) موجود است. جهت اطلاع از استودیو تصویربرداری و فیلمبرداری ویکست کلیک کنید.

چطور هزینه اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی را کاهش دهید

 • به ابعاد استودیو دقت کنید

برای کاهش هزینه‌ها در اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، به حجم پروژه خود و ابعاد استودیو دقت کنید. گاهی محتوای آموزشی شما به فضای زیادی نیاز ندارد و می‌توانید با اجاره استودیو در ابعاد کوچکتر، باعث کاهش هزینه‌ها شوید.

 • محتوای خود را با کارگردان رژی (اتاق فرمان) چک کنید

بهتر است پیش از اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، محتوایی که برای نمایش در ویدئووال‌ها آماده کرده‌اید را با کارگردان یا مسئول فنی رژی، چک کنید. شما به اندازه نمایشگر آشنایی ندارید و امکان دارد تصاویر و فونتی که در ارائه خود استفاده کرده‌اید، متناسب ویدئووال نباشد.

 • حتما نباید با چند دوربین فیلمبرداری کنید

به این نکته توجه داشته باشید که تعداد دوربین‌ها به هزینه اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی، اضافه خواهد کرد. بهتر است برای کاهش این هزینه، تعداد دوربین‌های مورد نیاز خود را بررسی کنید.

 • اگر برای شما تولید محتوایی خلاقانه اهمیت دارد، بهتر است از استودیو کروماکی استفاده کنید

اجاره استودیو ضبط فیلم آموزشی با تکنیک کروماکی نه تنها باعث کاهش هزینه‌ها شده بلکه شما را از فضایی واقعی، به فضای مجازی می‌برد.

در پایان بهتر است برای ضبط فیلم‌های آموزشی، کیفیت محتوا، کیفیت ضبط و انتشار را در نظر بگیرید تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشید. بازار رقابت در بین مدرسان زیاد شده و فیلم‌های آموزشی جای خود را به کلاس‌های حضوری داده‌اند. در چنین شرایطی باید از رقبا پیشی بگیرید.

فهرست